Borůvky sušené 1000 g

16 hodnocení
 
 

Borůvky sušené - výborné pro močové cesty. Všechny borůvky a brusinky patří k rodu Vaccinium a až na malé rozdíly mají podobné složení. Borůvky obsahují přibližně 11 % sacharidů, které se skládají převážně z fruktózy, a mají velmi málo tuků a proteinů.

Dostupnost dostupné do týdne
Cena 607,83 Kč bez DPH
699 Kč    
Kód produktu 962
Značka IBK
Kategorie Sušené plody
 

Obsah: 1000g

Brusnice borůvka (Vaccinium myrtillus L.) je známá léčivá rostlina z čeledi vřesovcovitých, rodu brusnice, která je známá pod lidovým názvem borůvka.

Roste v souvislém porostu -  borůvčí. Její modrý plod stejného názvu má výraznou chuť a schopnost barvit do modra. Je zdrojem antioxidantů, které působí pozitivně proti rakovině. Ve střední Evropě jsou to především horské smrčiny, acidofilní bory, bučiny a některé typy doubrav.  Vyskytuje se i na pasekách a na světlinách, na vřesovištích a na rašeliništích. Preferuje půdy kyselé, málo výživné, humózní a nepříliš suché.

Roste ve velké části Evropy dále roste na Kavkaze a na Islandu. Roste po celém území ČR, ovšem s nestejnou četností výskytu. Velmi hojná je např. ve vyšších polohách hor českého masívu, zato velmi vzácná.

Brusnice borůvky malé asi jako hrášek je možno jíst samotné, naložit je či usušit. Jsou sladké a silně barví na tmavě modro až fialovo, tedy jsou i kvalitním přírodním barvivem. Senzorickou hodnotou a obsahem cenných živin včetně zdraví prospěšných látek se řadí k našemu nejcennějšímu ovoci. Listy obsahují glukokininy (myrtilin) a proto se nálev z nich používá při slabé cukrovce, průjmech, žaludečních obtížích, ale (na rozdíl od plodů) při zánětech močového měchýře i při lupénce.

Plody obsahují třísloviny, antioxidanty,  provitamín A, vitamín C, vitamíny skupiny B, ovocné cukry, malé množství tuků, (hořčík, draslík, mangan, železo, měď, zinek, chrom). Borůvky zlepšují noční vidění a léčí šeroslepost, zlepšují imunitu a působí preventivně a léčebně proti infekcím. Prodlužují život, chrání před stařeckou demencí, pomáhají při průjmech a jiných střevních onemocněních a zvyšují množství moči. Borůvky včetně čaje z listí zvyšují odolnost vůči radiaci.

Sušené plody borůvky se v poslední době ocitly na předním místě mezi tzv. zdravými potravinami. Byl prokázán výrazný účinek antioxidantů a bioflavonoidů, v borůvkách obsažených, na lidské zdraví. Borůvka se tak zařadila mezi 10 nejzdravějších potravin. Následně začaly být v širokém měřítku užívány výtažky z borůvek k výrobě přípravků na zpevnění cévních stěn, na posílení srdce a zlepšení zraku. Barviva obsažená v borůvkách působí rovněž příznivě na regeneraci oční sítnice.

Sušené borůvky  není potřeba tepelně upravovat. Jsou určeny především k okamžité spotřebě. Dají se použít do kaší jako sladidlo a náhrada běžného bílého cukru. Sušené borůvky je vhodné před konzumací namočit přes noc do vody. Tím se borůvky  rehydratují a získají zpět svou čerstvou chuť

Živiny: vitamín B5, vitamín C, vitamín K, betakaroten, kyselina listová, vápník, železo, fosfor, mangan, selen, draslík, vláknina, sacharidy.

Kalorická hodnota ve 100g: Energie 1289kJ (308kcal), Bílkoviny: 0,07g, Sacharidy: 82,4g (z toho cukry 65,0 g), Tuky: 1,4g (z toho nasycené mastné kyseliny 0,1 g), Vláknina: 5,7g.

Složení: plody brusnice chocholičnaté (Vaccinium corymbosum) 53%, cukr 41%, koncentrát citrónová šťáva 5%, rostlinné oleje v různém poměru (slunečnicový/palmový/řepkový), fruktózový sirup.

Země původu: Polsko

Skladování: Skladujte určitě při teplotě do 20°C a relativní vlhkosti 70%. Nevystavujte slunečním paprskům.


Všechny fotografie jsou ilustrační, aktuální nabídka se může v barvě a tvaru lišit.

Firma IBK Trade byla založena v roce 1992 v Praze. Specializuje se na dovoz, zpracování, balení a distribuci širokého sortimentu ořechů, sušeného ovoce, semen a dražovaných produktů.

V plně vybavené pražírně a balírně v Horní Cerekvi umíme kvalitně zpracovat více než 80 druhů surovin a na trh tak dodáváme přes 1 000 výrobků. Veškeré zboží prodáváme buď v původním balení dalším zpracovatelům nebo již od nás zpracované a balené v různých gramážích.

Používáme moderní výrobní technologie a jsme vybavení špičkovými stroji na třídění, pražení, sekání a balení. V oblasti zpracování disponujeme širokými možnostmi a zkušenostmi.

Systém řízení kvality - International Food Standard IFS je zárukou neustálého zvyšování jakosti nabízených produktů a hodnoty poskytovaných služeb. Naším primárním cílem je spokojenost zákazníků. 

Výrobce/dovozce prohlašuje, že potravina splňuje požadavky na jakost a zdravotní nezávadnost stanovené zákonem č. 110/1997 Sb. ve znění platných předpisů.